Wyposażenie auta

image W Polsce obowiązkowym wyposażeniem samochodu osobowego jest gaśnica – legalizowana oraz trójkąt ostrzegawczy ze znakiem homologacji. Dodatkowo kierowcy zazwyczaj umieszczają w swoich samochodach apteczki, kamizelki odblaskowe, linki holownicze, w zimie klemy, zapasowe bezpieczniki i żarówki, dodatkowe klucze lub skrzynkę z narzędziami, pompkę, zapasowe koło. Więcej wymagań musza spełnić pojazdy przeznaczone do przewozu osób (taksówki, autobusy) lub do nauki jazdy: gaśnica musi być w łatwo dostępnym miejscu, środek gaśniczy musi ważyć przynajmniej 1 kg oraz gaśnica musi mieć naklejkę z homologacją, w pojeździe także musi być trójkąt ostrzegawczy, również z homologacją. Ważnym elementem jest apteczka (w widocznym miejscu, z nieprzeterminowaną zawartością) zawierająca: rękawiczki jednorazowe, ustnik do przeprowadzania sztucznego oddychania, koc termiczny dwustronny, bandaż, opaski elastyczne, chustę trójkątną, kompresy gazowe, plastry z opatrunkiem i bez, nożyczki lub nóż i środek dezynfekujący.

Comments are closed.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.