Wymiana świecy w motocyklach

Każdy, kto posiada bądź, choć trochę zna się ma motorach wie, iż dobre świece to podstawa. By móc zapalić maszynę najpierw musi zostać wytworzona wysokonapięciowa iskra potrzebna do zapłonu, więc właściwie działanie świecy odpowiada za to czy w ogóle uda się uruchomić pojazd. W przypadku, gdy świeca nie działa poprawnie mogą powstać i problemy z zapaleniem jak i z samą jazdą. Motor może nie osiągnąć wystarczającej prędkości, silnik może pracować nierówno i gasnąc w najmniej oczekiwanym momencie. Świece, więc należy wymieniać po każdym sezonie, chyba, że zaistnieje taka potrzeba to nawet częściej. Na każdym opakowaniu ze świecami producent podaje i parametry jak i maksymalne przebiegi, więc nie warto ignorować takich porad zwłaszcza wybierając się w dalekie podróże. By sprawdzić czy świeca w naszym motorze jest złą najpierw trzeba wykręcić ją z głowicy i przeanalizować elektrody. Jeśli będzie zalana bądź przepalona niestety wymiana będzie konieczna. Jeśli jednak jej kolor będzie wskazywał na odpowiednie spalanie mieszanki trzeba przyczyny szukać w innym miejscu.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.