Umowa kupna – sprzedaży samochodu

image Dla kupującego, jak i sprzedającego samochód, ważnym dokumentem jest umowa. Bez niej nie udowodnimy nabycia lub sprzedaży pojazdu, nie zarejestrujemy lub wyrejestrujemy go ani nie ubezpieczymy czy zakończymy ubezpieczenia. Warto wiedzieć, jakie dane pojazdu, sprzedającego i kupującego powinny się na niej znaleźć, aby uniknąć później problemów. Z danych auta wpisujemy m.in. markę, model, typ nadwozia, pojemność silnika, wagę samochodu, czy numery rejestracyjne. Sprzedający i kupujący powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel czy numer dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dla zabezpieczenia można dopisać imiona rodziców, a jeśli któraś ze stron to firma, również i jej dane, takie jak nazwa, siedziba, REGON czy NIP. Na umowie zawieramy również ustaloną cenę pojazdu oraz zapis, że umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, na których znajdują się podpisy byłego i nowego właściciela. Kupujący musi też wiedzieć, jakim paliwem będzie tankował samochód – ropa, benzyna czy gaz. W przypadku tego ostatniego należy żądać od kupującego dodatkowego dokumentu, jakim jest homologacja butli, która wskazuje, przez jaki okres czasu butla gazowa może być używana. Można wyrobić kopię takiego dokumentu u producenta butli, jednak jest to koszt około stu złotych.

Comments are closed.


Luty 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.