Typy dróg w Polsce

W naszym kraju istnieje siedem typów dróg – autostrady, drogi ekspresowe, główne ruchu przyspieszonego, główne, zbiorcze, lokalne i dojazdowe. Autostrady, z definicji, są drogami o ograniczonej dostępności, przeznaczone dla płynnego i szybkiego ruchu (w Polsce rzadko można się z nimi spotkać, ale się zdarzają), jezdnie przeciwnego ruchu są od siebie oddzielone metalowymi barierkami bądź pasem zieleni, na których przepisy pozwalają osiągnąć zawrotną prędkość 140km/h. Drogi ekspresowe również mają ograniczoną dostępność, jednak mogą być przecięte skrzyżowaniami, a dopuszczalna prędkość wynosi 120km/h. Drogi główne ruchu przyspieszonego, mogą mieć różną budowę, w terenie zabudowanym pozwala się osiągać na nich 60 lub 70km/h, poza nim ograniczenia są cztery: 60, 70, 80 i 100km/h. Drogi główne to np. drogi powiatowe czy wojewódzkie, również tu występują ograniczenia – odpowiednio 50 i 60km/h w terenie zabudowanym oraz 50, 60 i 70km/h poza terenem. Drogi zbiorcze, inaczej nazywane drogami klasy Z, również mogą być wojewódzkie, a wyjątkowo nawet gminne, tutaj dozwolone prędkości są jeszcze niższe – zarówno w terenie zabudowanym, jaki poza nim jest to 40, 50 lub 60km/h. Drogi lokalne i dojazdowe są drogami klas najniższych, są to przeważnie drogi gminne.

Comments are closed.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.