Transport w firmach kurierskich

Wiele firm kurierskich, opiera swój biznes na korzystaniu z kierowców, którzy posiadają swoje własne samochody. To, ze samochód, którym dostarczono nam paczkę, jest oklejono logo firmy kurierskiej, nie oznacza wcale, że jest własnością tej firmy. Potwierdzają to kurierzy, którzy współpracują z firmami na zasadzie umów cywilnych. Bardzo łatwo jest zdobyć prace w tego typu firmach, wystarczy mieć samochód dostawczy i czas. Wynagrodzenie takich kierowców, uzależnione jest od wykonanych kilometrów i ilości dostarczonych przesyłek. To jednak praca bardzo odpowiedzialna, ponieważ liczy się przede wszystkim czas. Firmy kurierskie, zlecając dostarczanie paczek, pracownikom zewnętrznym, tak naprawdę pozbywają się obowiązków, wynikających z prawa pracy i szczególnego traktowania kierowców. Powszechnie wiadomo bowiem, ze ta grupa zawodowa, powinna mieć odpowiednie przerwy w pracy, po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Zawierając umowę z firma zewnętrzną, firmy kurierskie nie maja takich problemów. Umowa cywilna określa bowiem, ze interesuje ich tylko dostarczenie przesyłek na określone miejsce, w określonym czasie.

To zleceniodawca, czyli kierowca powinien zapewnić środek transportu. Jeśli zachoruje, to w jego interesie jest zapewnienie zastępstwa. Mimo to, kierowcy wykonujący takie zlecenia sa bardzo zadowoleni. Jedyne na co narzekają, to duża ilość kilometrów i konieczność częstszych napraw samochodów. Ale jak mówią – nadmierna eksploatacja pojazdów, jest już wliczona w ryzyko tej pracy. Szukając pracy w firmach kurierskich, warto zajrzeć bezpośrednio na strony poszczególnych firm. Warunkiem koniecznym, jest jednak zwykle posiadanie odpowiedniego samochodu i gotowość do założenia własnej działalności gospodarczej. Jak mówią przedstawiciele firm kurierskich – już dawno zrezygnowano tuz umów o pracę. Wynika to przede wszystkim z wysokich kosztów utrzymania pracownika i tych związanych z remontem floty samochodowej. Umowy cywilne są korzystniejsze dla obu stron.

3 komentarze do “Transport w firmach kurierskich”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Luty 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    chwilłwki przez internet chwilłwki przez internet Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.