Toyota będzie musiała zapłacić miliardowe odszkodowanie.

Największy amerykański koncern samochodowy Toyota będzie musiał słono zapłacić za swoje pomyłki konstrukcyjne. Japoński koncern zgodził się na wypłacenie ponad miliarda dolarów odszkodowania, które ma zostać podzielone na szesnaście milionów właścicieli Toyot, Lexus i Scion. Odszkodowania mają za zadanie zrekompensować właścicielom tych marek spadek wartości posiadanych przez nich aut. Wszystko dla tego, że w tych samochodach wykryto wadę, która zagrażała życiu kierowców. Chodzi mianowicie o wadliwie działający pedał gazu. Toyota zaakceptowała postanowienie wydane przez Sąd Federalny w Kalifornii. Pieniądze otrzymają wszyscy ci kierowcy, którzy wnieśli skargę na spadek wartości ich samochodów na rynku wtórnym.

Toyota bardzo szybko zdecydowała się przyjąć karę. Dla niej szybkie zakończenie całej sprawy ma bardzo istotną rolę, ponieważ wiąże się to z wielkimi oszczędnościami na kosztach sądowych. Również im szybciej sprawa się zakończy tym szybciej klienci zapomną o tej sprawie. Jeżeli proces trwałby latami Toyota nie mogłaby się tak szybko pozbyć łatwi producenta wytwarzającego wadliwy towar. Ponad miliardowe odszkodowanie musi zostać wypłacone z powodu wadliwego pedału gazu, który zacinał się. Wiele awarii tym spowodowane miały miejsce w latach 2009-2010 na terenie Stanów Zjednoczonych. Za oceanem był to jeden z największych skandali jakie miały miejsce w całej historii motoryzacji. Nawet prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zażądał wtedy od japońskiego producenta przymusowego przeglądu i darmowych napraw ośmiu milionów samochodów. Wtedy to z oficjalnym żądaniem wystąpiła amerykańska rządowa Agencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do niej zgłosiło się najwięcej kierowców, którzy twierdzili, że ich japońskie auta samoczynnie przyśpieszają nawet w momencie, gdy kierowca zdejmie nogą z gazu. Wadliwe pedały mocno uderzyły w reputację Toyoty. Sprzedaż jej samochodów po aferze drastycznie spadła. Najgorszy pod tym względem okazał się rok 2010. Sprzedaż wtedy spadła choć konkurenci notowali pokaźne wzrosty.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.