Sprzedaż samochodu

Chcąc sprzedać samochód, należy kierować się kilkoma prostymi zasadami, dzięki którym zarówno przygotowania, jak i sama transakcja przebiegną jak najbardziej pomyślnie. Przede wszystkim, należy podjąć decyzję, czy samochód sprzedajemy sami, czy może jednak skorzystamy z pomocy pośrednika. Wiele osób decyduje się wystawić swoje auto na giełdzie motoryzacyjnej. Trzeba się wtedy jednak liczyć z prowizją, dlatego warto się zastanowić, która opcja odpowiada nam bardziej. Kiedy już wiemy, jak to robimy, wtedy trzeba ustalić cenę, jaką chcemy uzyskać sprzedając samochód.  Nie można oczekiwać, że uda nam się sprzedać samochód za niebotyczną wręcz sumę. Trzeba realnie ocenić wartość samochodu i ewentualnie doliczyć sumę, z której będziemy mogli zejść podczas negocjacji z potencjalnym kupcem. Nie można również zapomnieć o kwestii zadbania o samochód. Jeszcze przed sprzedażą powinien on przejść lifting, czyli należycie prezentować się. Myjnia to minimum, warto również zadbać o tapicerkę i odkurzyć samochód w środku.

Potem można już ogłosić chęć sprzedaży. Opcji jest wiele. Najpopularniejsze, to oczywiście Internet i gazety. Wiele ogłoszeń pojawia się bezpłatnie, dlatego warto korzystać z takich serwisów, bo tam również najczęściej zaglądają potencjalni kupcy. Warto również pomyśleć o dobrej reklamie. Wszak słowa zawarte w ogłoszeniu, mają nie tylko okazać chęć sprzedaży samochodu, ale również zareklamować go, jako bardzo dobre auto sportowe, rodzinne, terenowe, czy miejskie. Trzeba zawsze pamiętać o podkreślaniu zalet auta i jego najlepszych cech, na przykład, że jest nieawaryjny i mało pali. Do ogłoszenia warto dołączyć zdjęcia samochodu. Dzięki temu kontaktować się z nami będą osoby, które już wizualnie zobaczyły auto, więc mogą nim być dużo bardziej zainteresowane i rzeczywiście dzwonią z konkretną ofertą. Gdy zgłoszą się potencjalni kupcy, zostaje już tylko umówienie się na spotkanie, oględziny samochodu i sprzedaż auta po cenie, która będzie satysfakcjonować obie strony.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.