Produkcja samochodów w Europie spada

Europejska motoryzacja obecnie przeżywa ciężkie chwile. Europejczycy z krajów dotkniętych kryzysem finansowym nie mają pieniędzy na zakup nowych samochodów w efekcie czego w Europie w poprzednim roku sprzedano najmniej nowych samochodów od blisko dwudziestu lat. Fabryki są zamykane lub redukowane jest zatrudnienie. Produkcja przenoszona jest do Azji, gdzie koszty produkcji są zdecydowanie mniejsze. To na pewno nie jest dobrym prognostykiem dla europejskiej motoryzacji na nadchodzące lata. Analitycy uważają, że Europa będzie musiała znaleźć nowe rozwiązania w walce z kryzysem motoryzacyjnym.

Mimo tego, że sytuacja nie przedstawia się zbyt kolorowo nie można powiedzieć, że nie ma tutaj fenomenów. Nie wszyscy przegrali z kryzysem. Są takie marki, które w ciężkich czasach czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Na pewno do nich trzeba zaliczyć KIĘ, która jest produkowana u naszych południowych sąsiadów- Słowaków. Słowacka fabryka osiągnęła w poprzednim roku wspaniałe wyniki. Jedynie od stycznia do października z taśm produkcyjnych wyjechało stamtąd dwieście pięćdziesiąt trzy tysiące aut. Jest to więcej niż przez całe dwanaście miesięcy roku 2011. Według nieoficjalnych jeszcze informacji na Słowacji KIA w poprzednim roku mogła wyprodukować nawet dwieście osiemdziesiąt pięć tysięcy samochodów. Południowokoreański koncern swoją fabrykę zbudowała w mieście Żylina. Zatrudnia tam blisko cztery tysiące pracowników. Dodatkowo z racji jej działalności pracę dostało także kilka tysięcy kooperantów. KIA przez dłuższy czas zastanawiała się czy fabryki tej nie zbudować na terenie naszego kraju. Ostatecznie jednak znacznie lepszą ofertę przedstawili Słowacy i to właśnie oni zdołali przyciągnąć do siebie koreańskiego inwestora. Słowacka fabryka podąża zupełnie innymi drogami niż inne zakłady tego rodzaju. One w ramach oszczędności decydują się na redukcję zatrudnienie i likwidację trzeciej zmiany. Na Słowacji jest zupełnie inaczej. Tam myśli się o zwiększeniu produkcji i tworzeniu nowych miejsc pracy.

 

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.