Polityka i motoryzacja

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Janusz Piechociński wyraża bardzo duże zainteresowaniem spotkaniem z szefami największych koncernów samochodowych działających na terenie naszego kraju. Najważniejszym uczestnikiem tego spotkania miałby być szef Fiata Sergio Marchione. Piechociński zdążył już przedstawić pozostałym posłom sytuację, która na chwilę obecną ma miejsce w zakładach Fiata Auto Poland w Tychach. Planowane spotkanie z szefami największych koncernów ma na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań, które w przyszłości mają być przydatne w procesie stabilizacji sytuacji w tym sektorze gospodarki, który jest jednym z bardziej kluczowych. Pierwsze spotkanie na mniejszą skalę miała jeszcze w połowie grudnia poprzedniego roku.

Na niej opracowano kilka wstępnych propozycji dotyczących pobudzenia branży motoryzacyjnej, która obecnie nie jest w zbyt dobrej kondycji. Głównym celem na chwilę obecną jest utrzymanie bazy produkcyjnej oraz odmłodzenie parku samochodowego. By pobudzić ludzi do zakupu nowych samochodów potrzebne są zdaniem Piechocińskiego zachęty finansowe. Ministerstwo Gospodarki, którym obecnie kieruje proponuje ponowne zastanowienie się nad pomysłem wdrożenia propozycji pełnego odliczenia od podatku VAT od samochodów używanych w czasie prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorstwa są jednym z głównych klientów dla branży motoryzacyjnej. Na pewno zwolnienie ich od podatku może być mocnym bodźcem do zakupów. Odczują to na pewno nie tylko producenci ale także komisy samochodowe, które zyskają nowych klientów. W Europie samochody nie sprzedają się zbyt dobrze. W pierwszych trzech kwartałach poprzedniego roku sprzedaż w Unii Europejskiej wyniosła jedynie jedenaście milionów. Było to najmniej od dwudziestu lat. W Polsce liczba rejestracji nowych pojazdów wyniosła jedynie trzysta dwanaście tysięcy sztuk. W roku 2011 sprzedano o dwa i pół procent więcej co pokazuje, że w dalszym ciągu utrzymywana jest tendencja zniżkowa, która musi budzić niepokój.

 

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.