Polacy na drodze

Koniec roku zawsze skłania do przemyśleń i obejrzenia statystyk, jak ubiegły rok wyglądał pod względem transportu i ruchu samochodowego na polskich drogach. Okazuje się, że polskie drogi stały się bardziej bezpieczne. Bowiem zgodnie z statystykami prowadzonymi przez policję, na drogach odnotowano aż o 9 punktów procentowych mniej wypadku, niż w roku 2011. Są to jedne z najbardziej optymistycznych danych od wielu lat. Bowiem również znacząco uległa spadkowi liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Tutaj wskaźnik uległ zmniejszeniu aż o 16 procent. Najmniejszy spadek, jednak wciąż spadek, zanotowane również w kwestii liczby kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Z tego Polacy jeszcze się nie wyleczyli.

Wciąż wsiadają za kółko po spożyciu, jednak na szczęście, jest ich z roku na rok coraz mniej. Liczby te są zadowalające, jednak zwracając uwagę na to, że w ubiegłym roku liczba wypadków wciąż osiągnęła ponad 36 tysięcy, to trzeba się zastanowić co jeszcze można zrobić, by z roku na rok liczby takich wypadków było jak najmniej. Na pewno warto jest inwestować w dobre drogi z odpowiednim asfaltem, które pozwalają na bezpieczniejszą i bardziej płynną jazdę. Z drugiej jednak strony, Polacy bywają często bardzo brawurowi na drodze i wykorzystują każdy odcinek dobrej powierzchni, by sprawdzić moc silnika i jechać jak najszybciej. Dlatego wciąż trzeba inwestować w fotoradary i przeprowadzać jak najwięcej kontroli drogowych. Nie można również zapomnieć o wysokich mandatach pieniężnych i możliwości zaprowadzenia do sądu osób za popełnienie wykroczeń na drodze. Dobrym posunięciem jest również zmiana sposobu przeprowadzania egzaminu na prawy jazdy, który jest coraz trudniejszy, nie tylko etap praktyczny, ale również część teoretyczna. Pytania są coraz trudniejsze i pozwalają przyszłemu kierowcy postawić się w każdej sytuacji na drodze i spróbować z niej wybrnąć w sposób pomyślny. Dzięki temu rozwijają wyobraźnie i uczą szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.