Niemiecko-amerykańska walka o klimatyzatory w samochodach osobowych.

Unia Europejska znana jest z tego, że bardzo często w życie wprowadza takie przepisy, które potrafią zrobić zamieszanie w wielu branżach. Tak jest także teraz w przypadku branży motoryzacyjnej. Od tego roku koncerny samochodowe sprzedające swoje samochody w krajach wchodzących w skład zjednoczonej wspólnoty muszą wprowadzić w swoich zakładach kosztowane zmiany technologiczne. Zgodnie z nowymi przepisami muszą one zrezygnować z montowania klimatyzatorów, które wydzielają fabularyzowane gazy cieplarniane. Są one szkodliwe i przyczyniają się do niekorzystnych zmian klimatycznych. Do roku 2017 klimatyzatory tego rodzaju mają całkowicie zniknąć z aut jeżdżących po europejskich drogach. Decyzja ta zapadła już bardzo dawno temu. Europosłowie przegłosowali ją już w roku 2006, jednak wskutek niedopełnienia wszystkich formalności przepisy obowiązuje dopiero od tego roku. Wprowadzenie takich przepisów okazało się trudniejsze niż można było sobie to wyobrazić. Teraz wiadomo, żę nowe, bardziej ekologiczne wymagania będą bardzo trudne do spełnienia dla wszystkich koncernów samochodowych. Klimatyzacja jak wiadomo jest już standardowym elementem wyposażenia każdego nowoczesnego samochodu. Nikt nie wyobraża sobie teraz kupienie pojazdu, który nie będzie miał tego elementu.

Przepisy ledwo co weszły w życie, a już mamy do czynienia z pierwszymi konfliktami pomiędzy amerykańskimi producentami a niemieckimi koncernami samochodowymi. Niemcy uważają, że chłodziwo HFO-1234, które będzie akceptowane przez unijne przepisy nie jest do końca bezpieczne dla środowiska. Dodajmy, że monopol na chłodziwo mają jedynie amerykanie co bardzo nie podoba się innym uczestnikom rynku. Niemiecki koncerny zamierzają na własną rękę przeprowadzić dodatkowe badania, które udowodnią, że chłodziwo wcale nie jest idealnym rozwiązaniem. Amerykanie odpierają jednak takie zarzuty, tłumacząc się, że ich pomysł przeszedł wszystkie potrzebne testy, które uprawniają je do obecności w samochodach jeżdżących po europejskich drogach.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.