Motoryzacja. Opony

Każdy dobry kierowca powie, że dobre opony w samochodzie to podstawa. Dlatego co roku specjaliści tworzą rankingi klasyfikujące najlepszych producentów opon. Generalnie ,pod uwagę bierze się rozmiar produkcji, ilość nowości wprowadzanych na rynek, wyniki osiągnięte podczas przeprowadzonych testów  i opinię klientów. Często brana jest pod uwagę również wartość giełdowa danej spółki zajmującej się produkcją opon. Niezaprzeczalnie, pierwsze miejsce zajmuje niemiecka firma Continental  będąca na rynku już od 1871 roku. Znajduje się ona na pierwszym miejscu ze względu na największą wartość rynkową wynoszącą aż ponad 15 miliardów euro. Continental bowiem, to nie tylko spółka zajmująca się produkcją opon, ale również części do samochodów. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje japońska firma Bridgestone. Trzecie miejsce zajmuje zaś francuska marka Michelin, największy producent opon w Europie.

Jednak to co najważniejsze w kwestii opon, to dbałość o nie. Nie bez powodu wyróżnia się opony letnie i zimowe, każda z nich bowiem przystosowana jest do zupełnie innych warunków atmosferycznych. W naszym kraju ze względu na zróżnicowane warunki atmosferyczne, należy stosować oba rodzaje opon, dostosowane do pory roku i temperatury.  Opony letnie produkowane są z materiałów dużo twardszych, odpornych na bardzo wysoką temperaturę i rozgrzany od ruchu asfalt. Założenie ich zimą jest bezcelowe, ponieważ szybko tracą przyczepność i inne swoje cenne właściwości. Poza tym, samochód na letnich oponach zimą, to po prostu zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Zawsze trzeba dbać o opony, sprawdzać ich zużycie, stan bieżnika. Opony również mają swoją przydatność i starte nie będą funkcjonować tak, jak powinny. Okres żywotności opony wynosi pięć lat w przypadku opony letniej oraz trzy lata w przypadku opony zimowej. Po tym czasie należy je wymienić i zakupić nowy komplet opon. Ponieważ, co również warto zauważyć, opony należy kupować w kompletach, czyli po dwie lub cztery sztuki.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.