Mercedes zwiększa sprzedaż

Mercedes zakończony niedawno rok z pewnością może uznać za udany. Rok 2012 niemiecki koncern samochodowy zakończył z rekordowym wynikiem sprzedaży jeżeli weźmie się pod uwagę rynek amerykański oraz chiński. Dzięki ogromnym zamówieniom z tego regionu po raz pierwszy w historii Mercedesowi udało się sprzedaż ponad milion trzysta tysięcy samochodów w ciągu dwunastu miesięcy. Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie chcą ukrywać prezesi koncernu Daimler, który ma prawa do Mercedesa-Benza. Rok 2012 był bardzo udany, ponieważ w porównaniu z rokiem 2011 udało się sprzedać o ponad cztery procent więcej samochodów.

Do sukcesu Daimlera i jego marki zdecydowała postawa klientów w Stanach Zjednoczonych. Kupiono tam ponad dwieście siedemdziesiąt cztery tysiące Mercedesów. Jest to o ponad dwanaście procent więcej niż w roku poprzednim. Jednocześnie z takimi wynikami Stany Zjednoczone stały się najważniejszym rynkiem dla Daimlera. Rodzinne Niemcy to rynek o wielkości dwustu sześćdziesięciu jeden tysięcy egzemplarzy, czyli jest o piętnaście tysięcy mniejszy. W Niemczech Mercedes nie notuje żadnych poważnych wzrostów. Jego sprzedaż od dawna utrzymuje się na stabilnym poziomie. Sukcesu na pewno nie byłoby także bez sporego udziału Chińczyków. Oni w poprzednim roku kupili sto dziewięćdziesiąt sześć tysięcy Mercedesów. Tutaj sprzedaż wzrosła o półtora procenta. To nie jedyne rynki na których niemiecki koncern osiągnął zauważalne wzrosty. Dobrze niemiecka marka sprzedawała się także w Federacji Rosyjskiej, Kanadzie, Korei Południowej czy też Australii. Mimo bardzo dobrych wyników szefowie Daimlera zamierzają do roku 2014 przeprowadzić cięcia kosztów na sumę dwóch miliardów euro. Na inwestycje jak zapowiedziano na pewno zostaną przeznaczone odpowiednie środki. Głównym celem Niemców będzie także pozbycie się wszystkich swoich udziałów w koncernie zbrojeniowym EADS. Na razie udało się sprzedać jedynie siedem procent akcji za kwotę miliarda sześciuset tysięcy euro. W tym roku ma dojść do kolejnej sprzedaży kolejnych udziałów.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.