Kolizja drogowa z cudzoziemcem

Konieczność posiadania polisy ubezpieczenia w samochodzie, to obowiązek wynikających z ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Kary finansowe za brak takiej polisy, sa bardzo wysokie i dlatego mało jest osób, które jej nie maja. Przydaje się ona zawsze w  sytuacji kolizji drogowej, jeśli jesteśmy sprawca wypadku. W takich sytuacjach, kiedy nie ma ofiar w ludziach, nie trzeba nawet wzywać Policji. Wystarczy spisanie stosownego oświadczenia sprawcy wypadku i możemy się kulturalnie pożegnać. Zdarzają się jednak przypadki, ze w stłuczce uczestniczy pojazd zarejestrowany w innym Państwie. Wielu kierowców nie wie wówczas, jak powinni się zachować. Okazuje się, ze Policja również nie jest potrzebna. Może się jednak zdarzyć, ze kierowca nie mówi w języku polskim i mamy kłopot z właściwa komunikacja. W takiej sytuacji, lepiej jednak wezwać na miejsce służby mundurowe.

Sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku kolizji aut zarejestrowanych w naszym kraju. W Polsce pośrednikiem, który zajmuje się takimi sprawami jest PZU i Warta. To jedyni przedstawiciele Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych, którzy zajmują się likwidacja szkód. Jeśli mamy podpisane oświadczenie sprawcy wypadku, wystarczy zgłosić się z nim do najbliższego oddziału, wymienionych wyżej ubezpieczycieli. Fakt, ze towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy wypadku, znajduje się w innym kraju, nie powinien mieć nawet wpływu na rozpatrzenie naszego roszczenia. Mamy bowiem podpisane stosowne umowy, na mocy których polscy likwidatorzy szkód, dokonują wszelkiego rodzaju oględzin i przygotowują odpowiednia dokumentację (w tym również fotograficzną) W dobie rozwiniętej komputeryzacji, przesłanie wymaganych informacji na drugi koniec Europy, nie stanowi już żadnego problemu. Wypłata odszkodowania następuje w polskich oddziałach, lub bezpośrednio na nasze konto bankowe. To, że sprawca wypadku był obcokrajowiec, nie oznacza ze odszkodowanie otrzymamy w innej walucie. Wypłata jest zawsze w złotówkach.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.