Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa nie jest już luksusem, jak jeszcze kilka lat temu, dziś stała się praktycznie normą, jeśli chodzi o wyposażenie samochodu. Prawidłowo użytkowana będzie nam służyć prze wiele lat i nie będzie zagrażać naszemu zdrowiu poprzez np. namnażanie się bakterii czy tworzenie się pleśni i grzybów na filtrze. Dlatego przynajmniej raz w roku powinniśmy go wymienić, wyczyścić kanały dystrybucji powietrza do wnętrza, odgrzybić parownik, oczyścić wloty powietrza na zewnątrz oraz sprawdzić drożność kanału odprowadzającego skropliny z parownika. Jeśli poruszamy się po mieście czy bezdrożach, warto takie czynności wykonać dwa razy w roku, ponieważ więcej zanieczyszczeń oddziałuje na naszą klimatyzację. Również nie rzadziej niż co dwa lata powinniśmy uzupełnić ilość płynu chłodzącego, a co trzy wymienić filtr osuszający, który z czasem traci swój właściwości absorpcyjne. Jeśli oddajemy samochód z klimatyzacją do serwisu, warto go najpierw sprawdzić, ponieważ nieumiejętnie przeprowadzone wymiany części lub niewyczyszczenie kanałów odprowadzających przed wymianą filtra nie poprawi jakości działania klimatyzacji, a w niektórych przypadkach może ją wręcz zniszczyć.

Comments are closed.


Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.