Kiedy wymienić olej

Zalecanym przebiegiem jest 30 tysięcy kilometrów, acz może się zdarzyć, że będą potrzebne częstsze wymiany, nawet co 15 tysięcy.
Filtr powietrza służy, jak nazwa wskazuje, do oczyszczania powietrza, które jest dostarczane do silnika. Jego stan zależy w dużej mierze od tras, jakimi jeździmy naszym samochodem. Jeśli zdarza się nam korzystać z dróg, gdzie pyłu i kurzu jest bardzo dużo, wymiany tego filtra mogą być dosyć częste. Natomiast podczas jazd po mieście również wystarczy 15 tysięcy przebiegu. Zły stan techniczny filtra może obniżyć moc silnika i spowodować wzrost zużycia paliwa, a z czasem nawet do poważnych usterek, jeśli doprowadzimy do zanieczyszczenia samego motoru.
Filtr kabinowy służy do polepszenia warunków i komfortu jazdy. Oczyszcza powietrze we wnętrzu samochodu, niweluje brzydkie zapachy, zapobiega parowaniu szyb oraz zatrzymuje drobiny mogące wywoływać uczulenia lub katar. Sugeruje się wymieniać go co rok, z powodu gromadzonej się na nim wilgoci, która może powodować nawet rozwój grzybów i pleśni.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.