Jak zareagują polskie władze na problemy w naszej motoryzacji.

Nie ma żadnych wątpliwości, że polskie władze powinny być bardziej aktywne w poszukiwaniu rozwiązań, które miałyby uzdrowić polską motoryzację, która obecnie podobnie zresztą jak motoryzacje innych krajów europejskich niezbyt dobrze radzi sobie z kryzysem i mniejszym zapotrzebowaniem na nowe samochody. W Polsce produkcja aut spadała w poprzednim roku aż o dwadzieścia dwa procent. Są to dane za okres od stycznia do listopada. Wtedy to z fabryk Fiata, Volkswagena oraz Opla wyjechało jedynie pięćset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy samochodów. Co gorsza wcale lepiej nie będzie w rozpoczętym roku. Fiat będzie zwalniał swoich pracowników z zakładów w Tychach. Zwolnienia nie omijają także Fiata, który pożegna się z jedną trzecią załogi. Wszystko spowodowane jest spadkiem popytu na auta w Europie. Mniejsze zainteresowanie sprawia, że w tym roku w Tychach zostanie wyprodukowanych trzysta tysięcy samochodów mniej.

Oznacza to, że zakład będzie wykorzystywał jedynie pięćdziesiąt procent swoich możliwości. Nie lepiej sytuacja ma się także w gliwickich zakładach Opla. One także w obecnym roku wyprodukują około sto trzydzieści tysięcy samochodów mniej. Swój potencjał wykorzystają więc jedynie w sześćdziesięciu procentach. Na szczęście jednak w tym przypadku nie doszło do zwolnień. Pracownicy znaleźli zatrudnienie w innych europejskich zakładach. Do Gliwic mają wrócić w momencie, gdy zakończy się kryzys w branży. Może to nastąpić w roku 2015 kiedy to w Gliwicach ma się rozpocząć produkcja nowej generacji modelu Astra. Tak trudna sytuacja sprawia, że uczestnicy rynku motoryzacyjnego coraz częściej apelują do premiera Donalda Tuska by ten wzorem innych krajów Unii Europejskiej starał się pomagać ten strategicznej dla gospodarki krajowej branży. Na pewno zwolnienia z zakładów będą musiał zmusić Tuska do podjęcia bardziej aktywnych działań. Sprawą ma się zająć także nowy wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zamierza on spotkać się ze wszystkimi koncernami w celu opracowania planu radzenia sobie na rynku w tych ciężkich czasach, które przed nim.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.