Europa zostaje w tyle, inne kontynenty będą produkowały więcej samochodów.

Europa jeżeli chodzi o branżę motoryzacyjną może pogrążyć się w kryzysie na długie lata. W Europie tendencja spadkowa jeżynie chodzi o sprzedaż jest zauważalna niemal od trzech lat. Teraz jednak osiągnęła poziom najniższy od blisko dwudziestu lat. Nie jest to dobry prognostyk na nadchodzące miesiące, ponieważ analitycy przewidują, że europejskie koncerny samochodowe nie znajdą sposoby na zainteresowanie swoimi produktami klientów na swoim rodzimym rynku. Europa jest na chwilę obecną czerwoną latarnią.

Konkurencja na innych kontynentach nie spoczywa na laurach i liczba wyprodukowanych aut z każdym rokiem sukcesywnie się zwiększa. Jak podaje Światowa Organizacja Producentów Samochodów tylko w roku 2011 z taśm produkcyjnych wyjechało ponad osiemdziesiąt milionów egzemplarzy rożnego rodzaju samochodów, zaczynając od osobowych kończąc na ciężarowych. Według prognoz na 2012 rekord ten zostanie jeszcze poprawiony. Oficjalne dane jeszcze nie spłynęły do organizacji. Ambitne plany są także na rozpoczęty rok. Światowy kryzys ekonomiczny bardzo przetasował obecny rozkład sił jeżeli chodzi o branżę motoryzacyjną. Na chwilę obecną ponad pięćdziesiąt procent samochodowych jest produkowanych w fabrykach zlokalizowanych w krajach azjatyckich. Jedynie dwadzieścia pięć procent to samochody pochodzenia europejskiego. Samochodów tych będzie z każdym rokiem coraz mniej ponieważ z racji mniejszych kosztów produkcja coraz częściej przenoszona jest na wschód. Cierpią na tym europejskie zakłady, które są zamykane. Powodem tego jest ich nierentowność. Tak stało się na przykład w Bochum, gdzie General Motors zdecydowało się o zamknięciu fabryki Opla. Fabryka ta działał blisko pięćdziesiąt lat. Przez niemieckie związki zawodowe taka decyzja została przyjęta z wielkim niedowierzaniem, ponieważ od zakończenia II wojny światowej w Republice Federalnej Niemiec nie doszło nigdy do zamknięcia fabryki samochodów osobowych, co jest wynikiem godnym odnotowania.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.