Dojazdy do pracy. Samochodem, czy komunikacja miejską.

Dojeżdżając do pracy samochodem, coraz częściej zastanawiamy się, czy pod względem ekonomicznym jest to opłacalne. Okazuje się, ze w niektórych sytuacjach, bardziej korzystne będą jednak dojazdy autobusem, tramwajem, lub metrem (o ile mieszkamy w Warszawie). Aby lepiej to zobrazować, posłużę się pierwszym z brzegu przykładem. Załóżmy, ze dojeżdżamy do pracy do innej miejscowości, znajdującej się w odległości 50 km od naszego miejsca zamieszkania. Dojazd samochodem to koszt około 20 zł – ponieważ jest to samochód o małej pojemności, z instalacja gazowa. Dojazd autobusem w obydwie strony, to koszt ok. 15 zł. Rachunek jest więc prosty. Do tego musimy doliczyć jeszcze koszty parkingu, które w większości sa płatne w każdym mieście. Zwłaszcza, jeśli nasza firma znajduje się w centrum, blisko starówki. Koszt biletów parkingowych, to następne 20 zł dziennie. Reasumując, w sytuacji, kiedy mamy możliwość wyboru innego środka transportu, dojazd własnym samochodem, pod względem ekonomicznym jest całkowicie nieopłacalny.

Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy razem z nami, podróżować będą jeszcze dwie, lub 3 osoby i partycypować będą w kosztach paliwa i parkingu. Bardzo często, bez trudu znajdziemy takich towarzyszy, którzy szukają tańszego transportu. Podobnie, sytuacja wygląda z dojazdami do pracy, w miejscowości w której mieszkamy. Lepiej jest dojechać na miejsce komunikacja miejska, niż tracić mnóstwo czasu na stanie w korkach, które sa zmorą wszystkich kierowców. W wielu europejskich miastach, korki nie są az tak duże, właśnie z powodu rezygnacji części osób z dojazdów do pracy samochodem. W Wiedniu i Londynie na przykład, bardzo popularne sa rowery i metro. Na istnienie metra w polskich miastach, nie mamy żadnego wpływu, ale posiadanie roweru nie jest już wielkim luksusem. W wielu miastach, uruchomione zostały uliczne wypożyczalnie rowerów, a płatności za nie, możemy dokonać kartą debetową. Zimą, taki środek transportu zdecydowanie odpada, ale latem to samo zdrowie.

3 komentarze do “Dojazdy do pracy. Samochodem, czy komunikacja miejską.”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Luty 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.