Daleki wschód potentatem

Branża motoryzacyjna w poprzednim roku nie radziła sobie najlepiej. Kryzys był widoczny przede wszystkim na kontynencie europejskim, gdzie sprzedaż nowych aut spadła najbardziej. Wystarczy spojrzeć na statystyki, z których wynika, że w poprzednim roku (dokładniej w pierwszych jedenastu miesiącach) kupili jedynie jedenaście milionów nowych aut.

Jest to najgorszy wynik od rok blisko dwudziestu lat. Co gorsza nic nie zapowiada tego, że w najbliższym czasie dojdzie do poprawy tej sytuacji, ponieważ nie będzie żadnego poważnego pobudzenia w tej branży. Kryzys trwa od blisko czterech lat. Pierwsza jego faza przypadła na lata 2008 i 2009. Ten okres jednak nie odbił się zbyt poważnie na europejskim rynku samochodowym. Wszystko dlatego, że rządy wielu krajów przygotowały specjalne programy ochronne, które skutecznie uchroniły koncerny od poniesienia dotkliwych strat. Programy ratunkowe były także wspierane przez urzędników w Brukseli, którzy zdają sobie doskonale sprawę z tego, motoryzacja jest jedną z najważniejszych branż niemal dla każdej gospodarki. Z czasem jednak kraje europejskie zaczęły mieć poważne problemy finansowe. Ochrona dla motoryzacji przestała być już tak skuteczna i motoryzacja podobnie jak inne sektory gospodarek zaczłą się chylić ku upadkowi. Banki w ramach oszczędności i ostrożności zaczęły wprowadzać bardziej rygoarystyczne wymagania kredytowe dla swoich klientów. W efekcie czego mniejsza ich liczba je otrzymywała i dokonywała kredytów. Większą popularnością zaczęły się także cieszyć samochody używane, które okazały się najrozsądniejszą formą oszczędzania w dobie zaciskania pasa. Poza starym kontynentem sytuacja ma się znacznie lepiej. Wiele wskazuje na to, że Azja oraz Stany Zjednoczone idą powoli do przodu. Jeżeli tak dalej pójdzie za kilka lat Europa pozostanie daleko w tyle i dystans ten będzie bardzo trudny do odrobienia. Według specjalistów w najbliższym czasie jednym z większych producnetów samochodów stanie się Chińśka Republika Ludowa.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.