Chińczycy budują zdecydowanie więcej aut niż na starym kontynencie.

Chińska Republika Ludowa jest miejscem, w którym kupuje się zdecydowanie więcej samochodów niż na całym starym kontynencie. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii. Jeżeli tak dalej będzie eksperci uważają, że w 2030 roku w Chińskiej Republice Ludowej będzie się kupować więcej samochodów niż w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii razem wziętych. Już w poprzednim roku wyniki sprzedaży były bardzo zadowalające. Wtedy udało się sprzedać ponad trzynaście milionów aut osobowych. Takie dane zostały sporządzone przez przedstawicieli stowarzyszenia przemysłu motoryzacyjnego VDA. W tym samym okresie sprzedaż samochodów w Europie to nieco ponad dwanaście i pół miliona. Europa kupuje coraz mniej. Chińczycy w dalszym ciągu idą do przodu.

Nic więc dziwnego w tym, że największe koncerny samochodowe coraz częściej poświęcają europejski rynek na rzecz bardziej rozwojowego azjatyckiego podwórka, którego potencjał nie został jeszcze wykorzystany w stu procentach. Eksperci uważają, że wyprzedzenie Stanów Zjednoczonych dla Chińczyków nie będzie żadnym problemem. Jest to ich zdaniem jedynie kwestia czasu. Prognozy wielu mówią, że będzie to miało miejsce już za trzy lata. W analizach bardzo słabo wypada Europa. Spadek sprzedaży na tym kontynencie jest spowodowany przed wszystkim problemami gospodarczymi w strefie euro, który dotknął przede wszystkim kraje z południa kontynentu. W nadchodzącym roku w Chinach zostanie wyprodukowanych blisko dwadzieścia milionów samochodów. W Europie będzie to mniej o blisko jeden milion. W perspektywie czasu jedynym rynkiem, który może być porównywalny do chińskiego będzie rynek indyjski. W Indiach podobnie jak w Chinach żyje ponad miliard ludzi. Jest to ogromny potencjał ludzki. Indie jednak nie są jeszcze na takim poziomie rozwoju jak Chińczycy, którzy dynamicznie rozwijają się już od lat dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Indie dopiero zaczynają rozwijać się gospodarczo i dogonienie państwa środka może im zająć kilkanaście lat.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.