Brak paliwa w przyszłości

Wiadomo, że samochodów na drogach jest coraz więcej. Co i rusz pojawiają się nowe statystyki wskazujące o ile więcej aut pojawi się na drogach całego świata w przeciągu kilku lat. Niesie to ze sobą dalsze pytanie. Na czym auta te będą jeździć? Bowiem złoża ropy i gazu, to energia nieodnawialna, w końcu więc musi się skończyć. Podobno ma to nastąpić około roku 2210, jednak mniej optymistyczny prognostycy zakładają, że taka sytuacja może mieć miejsce nawet już za około 50 lat. Zatem co w przyszłości zastąpi benzynę? Na szczęście okazuje się, że transport nie upadnie, ponieważ jest kilka opcji. Przede wszystkim jest takową popularny gaz płynny czyli LPG, mieszanka propanu i butanu. Kolejna opcja jest to gaz naturalny składający się w ponad 90% z metanu.

Przechowywany jest on pod wysokim ciśnieniem jako LNG lub jako CNG. Zakładając, że rozpowszechnione zostaną ogniwa paliwowe, dużą szansę na zastąpienie benzyny ma wodór. Jego niezaprzeczalną zaletą jest praktycznie zerowa emisja spalin, bowiem z rury wydechowej samochodu, który jedzie na wodorze, wydostaje się tylko para wodna. Jedną z opcji są również paliwa biologiczne. Do takich należy diester. Jest to mieszanka łącząca olej napędowy i słonecznikowy. Jego historia sięga lat osiemdziesiątych, kiedy po raz pierwszy został wyprodukowany we Francji. Żeby samochód mógł być zasilany taką mieszanką, trzeba wprowadzić pewne zmiany w elementach gumowych układu paliwowego. Podobna mieszanka paliwa biologicznego, to ETBE, czyli etanol powstały z kukurydzy i isobutylen. Na sam koniec pozostaje opcja polegająca na korzystaniu ze źródeł naturalnych. Uważa się, że już około roku 2050 to właśnie energia pochodząca z wiatru, słońca i wody ma dostarczać całemu światu nawet połowę jego energii. Już teraz powstają auta solarne, jednak jak wiadomo, tak naprawdę są to auta elektryczne. Zatem przyszłość należy do energii odnawialnej, trzeba tylko znaleźć sposób, w jaki sposób samochody mogły na niej jeździć, by było to opłacalne i przyjazne środowisku.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby komentować.


Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie
Tuningowanie samochodu
    Wielu z nas chciałoby posiadać samochód o wyższych standardach niż ten, który aktualnie stoi pod blokiem czy w garażu. Niestety jak wiemy zakup nowego samochodu to bardzo kosztowna sprawa, w dodatku nie każdego stać na samochód nowy, więc trzeba jeździć, oglądać.. Ale jeśli jesteśmy fanami szybkiej jazdy bądź majsterkowania przy samochodzie nic straconego, ponieważ istnieje tuning! Wielu jego fanów ulepsza swoje samochody niezależnie od tego jakiej są klasy, marki czy w jakim roku zostały wyprodukowane. Wystarczy tylko trochę swoich oszczędności i fantazji, a na pewno krok po kroku uda nam się odmienić swój samochód. A wymieniać można naprawdę wszystko. Popularny jest na przykład tuning wnętrza, tak aby korzystało się z niego wygodniej, na przykład zmiana tapicerki na skórzaną. Jednak to co pod maską samochodu też często ulega zmianą. Można bardzo dużo rzeczy usprawnić lub wymienić.
    Często modyfikuje się też na przykład zawieszenie eibach, tak aby dostosować je do stylu jazdy, który jest przez nas preferowany. Jeżeli wymieniamy części w naszym samochodzie lub interesuje nas tuning warto wybrać jak najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją akcesoriów motoryzacyjnych i <. Gdy chcemy zainwestować w jak najlepsze opony warto wybrać firmę toyo. Produkują oni opony we wszystkich rozmiarach i z różnego rodzaju gumy. Firma nokian kładzie nacisk głównie na bezpieczeństwo, stąd bardzo duża konkurencja między nimi. Od nas zależy, co wybierzemy i sami musimy zdecydować, co jest dla nas najlepsze, jednak opierajmy się na ofercie tych dwóch wiodących firm. Przy zmianie felg warto wybrać firmę rota. Zajmuje się ona produkcją felg do tuningu, pomagających driftować, a przy tym wykonanych bardzo profesjonalnie. Jeżeli chcemy zakupić nowe zawieszenie lub wymienić jego części oprzyjmy się na wiodącej marce eibach. Jej bogata oferta dysponuje wszystkimi częściami do każdego samochodu oraz wykonuje części specjalnie na zamówienie klienta. Gdy naszym hobby jest lifting samochodowy wybierzmy się do sklepu Sparto zajmującego się profesjonalnym wyposażeniem samochodowym.